Czym jest hosting VPS?

Bez kategorii

Written by:

W przypadku omawiania kwestii serwerów i hostingu bardzo ważne jest rozróżnienie dwóch najważniejszych typów tych usług. Pierwszą z nich jest serwer i hosting dedykowany, czyli urządzenie fizyczne oraz fizyczna wersja serwerowni. Drugim natomiast jest hosting w VPS. W tym przypadku mówimy o serwerze wirtualnym, czyli o wirtualnej powierzchni dyskowej, która udostępniana jest przez zewnętrznego usługodawcę.

Jak działa hosting VPS?

W takim modelu nie musimy kupować fizycznego serwera ani też instalować całego oprogramowania, które niezbędne jest do działania serwerowni. Kupujemy tylko część serwera firmy zewnętrznej, czyli nad jego powierzchnię dyskową oraz transferem mamy całkowitą kontrolę. Jednakże nie mamy kontroli nad całościowym działaniem tego serwera. Jeżeli serwer zostanie przeciążony, nie mamy fizycznej możliwości, aby go zrestartować bądź dokonać niezbędnych zmian. Nie możemy wgrywać oprogramowania, które będzie sterowało działaniem całej jednostki, a jedynie pliki, które pokryją transfer i powierzchnię dyskową części, która została nam udostępniona.

Kiedy wybrać hosting VPS?

Hosting VPS jest świetnym rozwiązaniem wtedy, gdy hostujemy kilka bądź kilkanaście stron. W przypadku, kiedy Klienci zazwyczaj wybierają powierzchnię maksymalną do jednego terabajta, natomiast w kwestii transferu wygląda to bardzo różnie. Wszystko zależy od tego, jakie strony są hostowane, jak ciężkie są te strony, w jakim języku programowania zostały stworzone, jaka jest ilość grafik i jednocześnie, jak ciężkie są te grafiki. Zależy od tego przede wszystkim, jaki jest ruch na danej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *